Puncte prețioase pierdute de Craiova

Universitatea Craiova a pierdut meciul de la Iași, scor 0-2 cu echipa Poli, care a fost condusă excelent de către antrenorul Emil Săndoi. Ploaia persistentă a afectat evoluția celor două echipe, iar terenul a devenit extrem de dificil, mai ales în partea a doua a meciului. Mitriță a ratat un penalty la scorul de 0-1, iar Universitatea Craiova a pierdut puncte importante în lupta pentru play-off.

Emil Săndoi a reușit să schimbe atitudinea echipei pe care o antrenează, cu toate că avea puțin timp la dispoziție. Ieșenii au avut o primă repriză excelentă, în timp ce oltenii au avut doar posesia mingii, fără a crea oportunități clare de gol. Ieșenii au fost periculoși în contraatacuri și au reușit să deschidă scorul prin Kamberi.

Craiova a fost inexistentă offensiv în prima repriză, însă și-a schimbat atitudinea în repriza a doua și a împins echipa adversă în careul propriu. Cu toate acestea, portarul Jesus Fernandez a avut o zi mare și a reușit să respingă oportunitățile oltenilor. Mitriță a ratat două ocazii importante, inclusiv un penalty.

În final, Universitatea Craiova a pierdut meciul, iar Poli Iași a obținut o victorie importantă. În etapele ce urmează, Craiova va juca împotriva Universității Cluj, iar Iașiul se va deplasa la Arad pentru meciul cu UTA.

Video “PUNCTE PREȚIOASE PIERDUTE DE CRAIOVA” a fost încărcat pe 16/09/2024 pe canalul YouTube TVR Craiova