A victory at sea for the Oltenians

Echipa de volei SCM U Craiova a reușit să obțină o victorie importantă în prima etapă a campionatului, în fața echipei Dinamo, cu scorul de 3-1 pe seturi (14-25, 25-23, 25-13, 25-23). Partida a fost una extrem de disputată, cu alb-albaștrii începând cu greșeli personale în primul set, dar reușind să revină și să domine următoarele trei seturi.

Cu mult curaj și determinare, băieții pregătiți de antrenorul Dănuț Pascu au reușit să revină în joc după pierderea primului set. Actul secund a fost echilibrat, iar echipa din Craiova a reușit să egaleze scorul, iar în setul al treilea au dominat categoric terenul, impunându-se cu un scor clar de 25-13.

În ultimul set, Dinamoviștii au încercat să revină, dar echipa olteană a reușit să se impună și să încheie partida cu scorul de 3-1. Cele mai multe puncte pentru Craiova au fost aduse de Dukic, cu 17 puncte, Mihăilescu cu 13 puncte și Dulchev cu 15 puncte.

Antrenorul Pascu a mulțumit suporterilor pentru susținerea acestora și i-a felicitat pe jucătorii săi pentru determinarea și spiritul de echipă de care au dat dovadă în acest meci.

Următoarea partidă a echipei va avea loc în etapa a doua împotriva formației Universitatea Cluj, pe terenul acesteia, sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 15:30.

Video “VICTORIE MARE PENTRU OLTENI” a fost încărcat pe 08/10/2024 pe canalul YouTube TVR Craiova