3 Mouthwatering Recipes for Crispy and Delicious Potatoes! – Video

3 Mouthwatering Recipes for Crispy and Delicious Potatoes! – Video

potato dishes that are not only healthier than fried potatoes, but also incredibly crispy and flavorful. In this video, you will learn how to make three different recipes that will satisfy your potato cravings in no time. From Parmesan roasted potatoes to cheesy garlic potatoes and even spicy roasted potatoes, these recipes are sure to become your new go-to favorites. Say goodbye to greasy fried potatoes and hello to these delicious, crispy alternatives that will have you coming back for seconds! Whether you’re looking for a side dish for dinner or a tasty snack, these recipes are guaranteed to impress. Give them a try and see for yourself why they are better than fried potatoes!

Watch the video by Essen Recipes

0 4 patate.
0 Pershendetje te gjitheve! 🥰.
0 Vendosini patatet në një tigan rezistent ndaj nxehtësisë ose një fletë pjekjeje.
0 spërkatni me vaj ulliri.
0 I rregullojmë me kripë dhe piper të zi.
0 Thekon spec të kuq (opsionale).
0 dhe shtoni 1 lugë majonezë, patatet do të dalin tepër të shijshme 😉.
0 Kjo video përmban 3 nga recetat më të njohura të patates gjatë 3 muajve të fundit 🤩 😋.
0 përzieni mirë.
0 piqni në modalitetin e konvekcionit për 40 minuta në 215°C / 420°F.
0 shkrini 1/2 lugë gjalpë në zjarr mesatar.
0 2 vezë.
0 I rregullojmë me kripë dhe piper të zi.
0 mbulojeni dhe gatuajeni derisa të jetë gatishmëria e dëshiruar.
0 Majdanoz.
0 Fëmijët e mi i duan patatet e skuqura 😍 dhe kjo recetë është alternativa më e mirë për patatet e skuqura klasike që të gjithë i duam 😋.
0 Djema provoni këtë recetë të shëndetshme dhe të shijshme dhe më tregoni në komente: "Si ju pëlqen?".
0 Nuk mund të ndaloj së bërë recetën e mëposhtme për mëngjes! Recetë e shpejtë me 1 patate dhe 1 vezë!
0 mm…e shijshme 😋.
0 1 patate.
0 1 vezë.
0 Piper i zi.
0 1/8 lugë pluhur pjekjeje.
0 Ju uroj një ditë të mbushur me dashuri, lumturi dhe sukses 🥰.
0 1/2 lugë ghee ose gjalpë.
0 Shtoni përzierjen e patates-vezëve në tigan.
0 Sezoni me kripë.
0 skuqeni në zjarr mesatar/të lartë për 3-4 minuta.
0 shtoni feta.
0 Një grusht spinaq.
0 shtoni më shumë feta.
0 1 lugë spec djegës.
0 paloseni në gjysmë.
0 Sipër spërkatni pak feta (sipas dëshirës).
0 Frittata me patate çuditërisht e lehtë, e shpejtë dhe e shijshme është e radhës.
0 mmm… e shijshme 😋.
0 4 patate mesatare.
0 2 lugë gjelle vaj ulliri.
0 Skuqini patatet në zjarr mesatar për rreth 7-8 minuta.
0 1 Shallot.
0 shtoni qepe.
0 I rregullojmë me kripë dhe piper.
0 7 vezë të mëdha.
0 Qiqrat.
0 60 ml / 1/4 filxhan qumësht.
0 I rregullojmë me kripë dhe piper.
0 100 gr / 1 filxhan parmezan.
0 Domate qershi.
0 Hidhni vezët mbi patatet dhe ulni zjarrin në minimum.
0 Mbulojeni me kapak dhe gatuajeni për 10 minuta.
0 mmm… e shijshme 😋.
0 Faleminderit për shikimin, like dhe subscribe 🥰.
0 Kalofshi një ditë të shijshme!

Author Video Description

Hello everyone Today I will share with you the most delicious, easy and very simple recipes. Try this simple and delicious …

About Essen Recipes

Hi friends, my name is Sophie.
Not everyone in this world loves to cook. However, those who love to cook are really lucky, as are their families. It’s a great experience that makes you happy and makes others happy too. If you enjoy cooking, keep it up. It’s the best feeling ever.

Video “Better than fried potatoes! Top 🔝 3 easy, crispy and very delicious recipes!” was uploaded on 06/02/2024 to Youtube Channel Essen Recipes